مردادماه سال 1374 برا ی صنعت چرم ایران نویدبخش طلیعه ای از فناوری، نوآوری و زیبایی است که با تاسیس و راه اندازی شهریار چرم تبریز (چرم شاهگلی سابق) به تحقق پیوست.

برادران شاهگلی با هدایت پدر بزرگوارشان حاج کاظم شاهگلی  و با انسجام و اتحاد درونی و اراده ای قوی و نگاهی نو به آینده یکی از برترین کارخانجات تولید چرم را در چرم شهر تبریز بنیان گذاردند و با ورود خود به این عرصه صنعتی الگوهای جدیدی از نوآوری، تنوع، کیفیت و زیبایی را برای صنعت چرم به ارمغان آوردند.

 

همچون بسیاری از واحدهای کارآفرینی  ، شروع به کار این واحد صنعتی نیز با با کمبودهایی در نقدینگی و منابع اولیه همراه بود اما گروه سخت کوش برادران شاهگلی با توکل به خداوند و فعالیت هوشمند و خلاقانه توانستند بر مشکلات فائق آمده ، سختیهاو کاستیها را به پلکان توسعه و پیشرفت  و تهدیدها رابه فرصتهای مزیت آفرین تبدیل نمایند.

تا سال 1379 فعالیت غالب تولیدی شهریار چرم به فرآوری دای کراست محدود می شد ، اما از آن به بعد محصول تکمیل شده (Finished) را به بازار عرضه نمود.

 

محصولات شهریار چرم در بازار صنعت برای تولید کنندگان کفش نمادی است از کیفیت، زیبایی ، تنوع و نوآوری ، که البته این یک ادعا نیست بلکه ارزیابی و سنجش سازمانهای تخصصی ملی و استانی موید آن می باشند. در این راستا شهریار چرم افتخارات ارزشمندی را کسب کرده است که از جمله می توان به سه مورد مهم اشاره کرد:

  • انتخاب بعنوان تولید کننده ی نمونه کشور در سال 1386 از سوی وزارت صنایع
  • صادر کننده نمونه کشوری در سال 1387 از سوی سازمان توسعه تجارت ایران
  • انتخاب بعنوان صادر کننده ی نمونه استانی به مدت 10 سال از 1381 الی 1391 توسط اداره کل بازرگانی استان

 

هم اکنون شهریار چرم با فرآوری روزانه 2.5 تا 3 تن پوست خام گاوی و بزی ، با بکارگیری تکنولوژی روزآمد، انواع رویه کفش ، کیف ، اشبالت و سایر محصولات چرمی را با تنوع و کیفیت مطلوب تولید و به بازار عرضه می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *